Колку малите и средни компании се дигитализирани во Македонија?!


2 копии

Овој ФТ Став ги сумира ставовите кои Finance Think веќе ги изнесе во периодот март-април 2024 година, во контекст на економските ветувања на главните политички ...
| | веќе видена | слични

Активноста на УСАИД Партнерства за економски раст заедно со компании, понудувачи на дигитални и технолошки решенија, ја претстави новата Платформа за ...
| | веќе видена | слични

Извештајот ги документира перформансите и иницијативите на групацијата Прокредит во однос на вредностите поврзани со еколошките и социјалните прашања и ...
| | веќе видена | слични

Сепак, двете политички програми се прилично воедначени во делот на изворите на растот, потенцирајќи ја амбицијата за поголема додадена вредност, поголема ...
| | веќе видена | слични

Изборните програми на партиите во преден план ги исфрлаат економските ветувања. Тие секогаш убаво изгледаат, но колку се остварливи? Иннститутот за економски ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ за наредниот четиригодишен мандат има план и визија за ревитализација и подобрување на земјоделските политики во државава, истакна кандидатот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што бара лингвист во политиката, беше меѓу првите прашања што му беше поставено на д-р Бобан Карапејовски, носител на Изборната единица 1 на Движењето ЗНАМ – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наша обврска и понатаму останува вложувањето во развој и унапредување на земјоделството за да обезбедиме подобри услови и да ги задржиме младите овде, наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Албанските медиуми пишуваат дека во македонското собрание влезе првата жена која носи хиџаб на главата. Станува збор за Имерлије Салиу, членка на „Вреди“, која ...
сите 535 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 387 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошски по конечното прегласување, на Твитер го објави официјалниот распоред во македонското собрание, како и ...
сите 245 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 124 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 150 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку малите и средни компании се дигитализирани во Македонија?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: