Цената на лебот засега ОСТАНУВА ИСТА

Ограничувањето на цената на руската нафта повеќе не функционира, предупреди група западни осигурителни компании, истакнувајќи дека ограничувањето само ...
| | веќе видена | слични

За да ги ограничи приходите на Москва за војната во Украина, групата седум индустриски најразвиени западни земји Г7 одреди ценовен лимит за руската нафта од 60 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што можам засега да го кажам е дека преговарачкиот процес се базира на принципи, пред се нели на евроинтегративниот процес, борбата против криминалот и ...
сите 628 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера положи венец на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија на кој не го ...
сите 182 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Тој изјави дека е за што поголемо можно вклучување на Велика Британија во одбранбените структури на ЕУ, што е неопходно, како што наведе, „за да се поразат ...
сите 153 | | | веќе видена

Тајани ја презеде оваа обврска за време на средбата во Рим со палестинскиот премиер Мохамед Мустафа. Италијанскиот министер за надворешни работи рече дека 5 ...
сите 100 | | | веќе видена

Девет лица се лишени од слобода бидејќи кај нив била пронајдена дрога при полициската контрола извршена во повеќе угостителски објекти во Скопје. Приведените ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на лебот засега ОСТАНУВА ИСТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: