Цената на лебот засега е стабилна и нема да се менува, велат од Агро-бизнис комората при ССК


2 копии

Неизвесно е што ќе се случува со војната во Украина и на Блискиот Исток која директно се рефлектира врз цената на нафтата. Не се знае ниту каква ќе биде ...
| | веќе видена | слични

За да ги ограничи приходите на Москва за војната во Украина, групата седум индустриски најразвиени западни земји Г7 одреди ценовен лимит за руската нафта од 60 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако во моментов цената на лебот е стабилна, воените конфликти може да предизвикаат ново поскапување. Агро-комората предупредува дека Македонија може да пече ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 280 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на лебот засега е стабилна и нема да се менува, велат од Агро-бизнис комората при ССК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: