НЕИЗВЕСНО: Дали ќе поскапи лебот?


2 копии

Од инспекторатот велат и дека за работодавачите кои не ја почитувале одлуката на Владата ќе следуваат казни. Од Државниот пазарен инспекторат пак, велат дека ...
| | веќе видена | слични

Изборните денови што се паѓаат среде работна седмица се неработни за вработените во државните институции, но и за приватниот сектор. Но како се одразува тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисот не бил консултиран за владината одлука - приватните компании да не работат утре и на 8 мај, за време на претседателските и парламентарните избори. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако во моментов цената на лебот е стабилна, воените конфликти може да предизвикаат ново поскапување. Агро-комората предупредува дека Македонија може да пече ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е што ќе се случува со војната во Украина и на Блискиот Исток која директно се рефлектира врз цената на нафтата. Не се знае ниту каква ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕИЗВЕСНО: Дали ќе поскапи лебот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: