Банките остануваат БЕЗ ПРИХОДИ ОД „ОБРАБОТКА“ НА КРЕДИТИ? - Така сметаат во Црна Гора, а кај нас?


Во 2023 година, Бугарската централна банка проверуваше неколку кредитни институции дали ги почитуваат законските услови за давање хипотекарни заеми и утврди ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Лажно банкарско известување во вид на рекламна објава се шири на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“. „Незаконски и ...
| | веќе видена | слични

Сите апели и совети, сите мерки на градење доверба, но и сите стимулации изразени во поглед на повисока каматна стапка, изгледа дека конечно вродија со плод. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 384 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 230 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 167 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките остануваат БЕЗ ПРИХОДИ ОД „ОБРАБОТКА“ НА КРЕДИТИ? - Така сметаат во Црна Гора, а кај нас?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: