Кралицата Матилда се сретна со нашиот тим кој освои бронза на Европскиот квиз на парите


2 копии

Време зa читање: 2 минути Нашите претставници на Европскиот квиз на парите, учениците Кирил Китевски и Кристијан Лазароски, кои го освоија третото место на ...
| | веќе видена | слични

Денес во Кавадарци се одржа четвртата трибината од циклусот Македонија повторно горда за претставување на изборната програма на кандидатката за претседател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Кавадарци се одржа четвртата трибината од циклусот Македонија повторно горда за претставување на изборната програма на кандидатката за претседател на ...
| | веќе видена | слични

На трибината зедоа учество Сања Божиновска, Маја Кадиевска Војновиќ и Зоран Ставрески.  Гордана Сиљановска-Давкова потенцираше: Еден амбасадор, мој пријател, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што можам засега да го кажам е дека преговарачкиот процес се базира на принципи, пред се нели на евроинтегративниот процес, борбата против криминалот и ...
сите 624 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера положи венец на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија на кој не го ...
сите 182 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Тој изјави дека е за што поголемо можно вклучување на Велика Британија во одбранбените структури на ЕУ, што е неопходно, како што наведе, „за да се поразат ...
сите 153 | | | веќе видена

Тајани ја презеде оваа обврска за време на средбата во Рим со палестинскиот премиер Мохамед Мустафа. Италијанскиот министер за надворешни работи рече дека 5 ...
сите 103 | | | веќе видена

Девет лица се лишени од слобода бидејќи кај нив била пронајдена дрога при полициската контрола извршена во повеќе угостителски објекти во Скопје. Приведените ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралицата Матилда се сретна со нашиот тим кој освои бронза на Европскиот квиз на парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: