Инграм Микро: За ИТ професионалците денес е задолжително да инвестираат во својата експертиза и вештини со цел да останат конкурентни на пазарот


Динамиката на промените во ИТ индустријата во последно време станува се поинтензивна, затоа од суштинско значење е постојаното следење на тие промени, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како фирма гледаме секогаш да ги пратиме најновите светски трендови и да носиме што е можно повеќе новитети на нашиот пазарот. Бараме едноставни, модерни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ера во која дигиталните иновации го водат секој аспект од нашите животи, никогаш немало подобро време да се изгради кариера во ИТ технологијата. Со ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 29 април 2024 Компанијата Даталаб на 25.04.2024 одржа уште една успешна деловна PANTHEON Конференција , во хотел Мериот - Скопје, на тема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чест ни е што можеме да објавиме дека Силк Роуд банка е добитник на признание од Visa како прва банка во Македонија што на пазарот ја промовираше Visa Platinum ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 347 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 153 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 238 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инграм Микро: За ИТ професионалците денес е задолжително да инвестираат во својата експертиза и вештини со цел да останат конкурентни на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: