ОТСТАПУВАЊЕТО ОД ФОРМУЛАТА ЗА УСОГЛАСУВАЊЕ ЌЕ ГО ДЕСТАБИЛИЗИРА ПИОМ – професорот Марјан Петрески во „Каде се парите?“


Време зa читање: 4 минути Секое отстапување од формулата за усогласување на пензиите со растот на трошоците на живот и со просечната плата, сериозно ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој ФТ Став ги сумира ставовите кои Finance Think веќе ги изнесе во периодот март-април 2024 година, во контекст на економските ветувања на главните политички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешниот протест на пензионерите во Штип, даде поддршка и Носителот на ИЕ3, пратеникот Борислав Крмов. Крмов првенствено ја посочи незавидната ситуација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ко-носителката на листата за пратеници, Јованка Тренчевска на изборната единица број 4 на СДСМ од вечерашната трибина во Неготино порача дека пораката која ...
| | веќе видена | слични

Сепак, двете политички програми се прилично воедначени во делот на изворите на растот, потенцирајќи ја амбицијата за поголема додадена вредност, поголема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

После распадната држава, нема што реформско, почнуваме да ја градиме од почеток. Предизборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е направена да ја градиме државата од ...
| | веќе видена | слични

Изборните програми на партиите во преден план ги исфрлаат економските ветувања. Тие секогаш убаво изгледаат, но колку се остварливи? Иннститутот за економски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 309 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 461 | | | веќе видена

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 450 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја нарече „скандалозна“ одлуката на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС) Карим Кан да побара налог за ...
сите 317 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТСТАПУВАЊЕТО ОД ФОРМУЛАТА ЗА УСОГЛАСУВАЊЕ ЌЕ ГО ДЕСТАБИЛИЗИРА ПИОМ – професорот Марјан Петрески во „Каде се парите?“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: