Работниците од југословенските фирми го собираат стажот од поранешните републики, каква е постапката?

Многу компании од поранешните југословенски републики имале претставништва во Македонија, а според своите политики, стажот го уплаќале во македонското или во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот протест на пензионерите во Штип, даде поддршка и Носителот на ИЕ3, пратеникот Борислав Крмов. Крмов првенствено ја посочи незавидната ситуација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

После распадната држава, нема што реформско, почнуваме да ја градиме од почеток. Предизборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е направена да ја градиме државата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наскоро ќе дојде време за избори за пратеници во ЕУ Парламентот. Претставниците имаат плата од околу 10.000 евра бруто месечно, односно добиваат околу 7.850 ...
| | веќе видена | слични

Лобирањето, кавгите, заканите и предавствата во Хрватска, очигледно се увертира за изборите за Европскиот парламент, анализира Индекс.хр. Главната причина за ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Лепа Лукиќ никогаш не криела дека има три пензии, но никогаш јавно не зборувала за цифрите, за разлика од нејзиниот колега Миле Китиќ кој во една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 339 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците од југословенските фирми го собираат стажот од поранешните републики, каква е постапката?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: