Како ќе се движат цените на храната во иднина


Тематскиот „Континуиран развој на Кина“, Кинескиот форум за развој (CDF) 2024 година, со високи кинески претставници, лидери на мултинационални компании и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Членките на групацијата БРИКС, Кина и Русија потпишаа трговски договор каде што ќе користат локални валути до 260 милијарди долари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бренде изјави дека глобалниот јавен долг се приближува до границата од 100 отсто од БДП, како и дека напредните економии се соочуваат со закана од стагфлација, ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот јавен долг денес е највисок од Наполеоновите војни, односно од првата и втората деценија на 19 век, изјави претседателот на Светскиот економски ...
| | веќе видена | слични

Рускиот БДП би можел да порасне за повеќе од три отсто до крајот на годината, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на состанокот посветен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бруто-домашниот производ (БДП) на Кина порасна за 5,3 отсто на годишно ниво во првиот квартал од 2024 година, покажаа податоците на Националното биро за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 345 | | | веќе видена

САД треба да воведат санкции за претставниците на Меѓународниот кривичен суд (МКС) кои бараат апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, изјави Роберт ...
сите 467 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 193 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 223 | | | веќе видена

Царински службеници на влез на Меѓународен аеродром Скопје спречија влез на 1,7 тони медикаменти, Силденафил Цитат Упс и Сибутрамин, коишто се штетни по ...
сите 194 | | | веќе видена

Во неговата прва посета на светото место во Ерусалим од 7 октомври, Бен Гвир од планината на храмот изјави дека „дипломатското признавање на палестинската ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе се движат цените на храната во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: