БУЏЕТОТ Е ВО ХАОС, ДОЛГОТ И НЕПЛАТЕНИТЕ ОБВРСКИ НА ДРЖАВАТА ГАЛОПИРААТ, а од СДС и ДУИ молк!


3 копии

Време зa читање: 6 минути Не беше прејако од оваа перспектива за сѐ што пишував, алармирав и нудев решенија во континуитет низ годините (ова до експертите кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

После распадната држава, нема што реформско, почнуваме да ја градиме од почеток. Предизборната програма на ВМРО-ДПМНЕ е направена да ја градиме државата од ...
| | веќе видена | слични

Изборните програми на партиите во преден план ги исфрлаат економските ветувања. Тие секогаш убаво изгледаат, но колку се остварливи? Иннститутот за економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наскоро ќе дојде време за избори за пратеници во ЕУ Парламентот. Претставниците имаат плата од околу 10.000 евра бруто месечно, односно добиваат околу 7.850 ...
| | веќе видена | слични

Лобирањето, кавгите, заканите и предавствата во Хрватска, очигледно се увертира за изборите за Европскиот парламент, анализира Индекс.хр. Главната причина за ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Лепа Лукиќ никогаш не криела дека има три пензии, но никогаш јавно не зборувала за цифрите, за разлика од нејзиниот колега Миле Китиќ кој во една ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Секое отстапување од формулата за усогласување на пензиите со растот на трошоците на живот и со просечната плата, сериозно ќе се ...
| | веќе видена | слични

Многу компании од поранешните југословенски републики имале претставништва во Македонија, а според своите политики, стажот го уплаќале во македонското или во ...
| | веќе видена | слични

Градските советници деновиве на раб на кворум се собраа да одржат седница на која требаше да расправаат за годишни извештаи на јавните претпријатија, за давање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 203 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУЏЕТОТ Е ВО ХАОС, ДОЛГОТ И НЕПЛАТЕНИТЕ ОБВРСКИ НА ДРЖАВАТА ГАЛОПИРААТ, а од СДС и ДУИ молк!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: