КОВАЧЕВСКИ: Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%


„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Помина првиот круг, малкумина од власта на СДСМ и ДУИ беа свесни за тоа што ќе се случува. Но, ние таа енергија која што ја чувствуваме во кампањата, таа ...
| | веќе видена | слични

Производството е намалено некаде за околу 8 милиони литри, а додека извозот е намален за околу 4 милиони евра годишно, така да тоа се лоши цифри. Споредувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сме во посета на Винскиот музеј во Кавадарци, ќе имаме средба со производителите на вино, за жал состојбата не е добра од сето она што можам да го ...
| | веќе видена | слични

На синоќешниот митинг, министерката за одбрана и носителка на пратеничката листа на СДСМ и Коалицијата во ИЕ6 Славјанка Петровска најави изградба на споменик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да не се враќаме во минатото и да се огорчуваме поради тоа што викав УЧК, порача лидерот на ДУИ, Али Ахмети, од синоќешниот митинг во Дебар. Тој рекол дека ...
| | веќе видена | слични

Марија Митева, кандидат за пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ и портпаролт на партијата, во своето гостување на Сител зборуваше за големата разлика која ја освои ...
| | веќе видена | слични

Марија Митева, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во свое гостување на Сител зборуваше за големата разлика која ја освои професорката Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Додека Европскиот фронт се жали на прегласувањето во среда и додека го критикуваат ВРЕДИ дека нема легитимитет да ги застапува Албанците, Изет Меџити им ...
сите 241 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: