Не е секаде исто: ЕВЕ КОЛКУ СЕ КРЕДИТИТЕ И РАТИТЕ ЗА СТАНБЕН КРЕДИТ кај банките


Добрата вест што ја носат статистичките податоци од Народната банка е дека во првите два месеци од оваа година паѓа просечната каматна стапка на новоодобрените ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – март 2024 година продажбите достигнуваат 3.419.742.486 денари, што е за 10 % ...
| | веќе видена | слични

АЛКАЛОИД со консолидирани продажби од 79,9 милиони евра, извоз од 58,1 милион евра и со инвестиции од 4,8 милиони евра во периодот јануари – март 2024 г. ...
| | веќе видена | слични

Владините претставници во Одборот на директори во Македонски телеком кои се неизвршни членови лани зеле исти надоместоци како и во 2022 година, освен ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ во првиот квартал од годинава оствари раст на консолидираните продажби од 13%, реализира извоз од 58,1 милиони евра и ...
| | веќе видена | слични

Продажби според региониКонсолидираните продажби остварени на домашниот пазар се зголемени за 11 %, а вкупниот консолидиран извоз на компанијата е зголемен за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Берзанскиот индекс МБИ10 од почетокот на годината порасна за импресивни 17,82%, особено ако се спореди со скромниот раст од 3,65% во ...
| | веќе видена | слични

Одличен раст на добивката за првиот квартал оваа година покажа македонската фабрика за чоколади, Европа. Во првите три месеци од годинава се остварени вкупни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Интересот на граѓаните за станбени и потрошувачки кредити го кренал нивото на кредитирање кај НЛБ банка. За три месеци има раст од ...
| | веќе видена | слични

За инвеститорите на НЛБ банка стигна преку Берзата информацијата што сите ја очекуваа, а таа е колкав износ на дивиденда ќе подели оваа успешна банка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е секаде исто: ЕВЕ КОЛКУ СЕ КРЕДИТИТЕ И РАТИТЕ ЗА СТАНБЕН КРЕДИТ кај банките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: