За овие професии дневницата достигнува и над 200 евра: Можете да ги работите и од дома

Според истражувањето спроведено од Upwork минатата година, бројот на хонорарци во САД минатата година достигна највисоко ниво на сите времиња, скокајќи од 60 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најдефицитарните занимања во цела Европа ги вклучуваат автомеханичарите и работниците на каросеријата, а овој проблем значително се пробива и на српскиот пазар ...
| | веќе видена | слични

Во првата половина од минатата година во Србија биле отворени дури 400 фризерски и козметички салони, додека во цела 2022 година биле отворени околу 500 салони ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездите на филмовите за возрасни зборуваат за тоа колку се платени во индустријата. Индустријата за филмови за возрасни продолжува да предизвикува поделени ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето спроведено од Upwork, бројот на хонорарци во САД достигна рекордно високо ниво од 64 милиони луѓе, што е значително зголемување од ...
| | веќе видена | слични

Во текот на оваа учебна година во бугарските средни стручни училишта за транспорт и транспортна технологија има 1.848 ученици кои се подготвуваат за ...
| | веќе видена | слични

Споредните работни места се секогаш добар извор на приход, без разлика дали сте вработени или не. Некои од нив може да се работат од дома, а сумата на пари што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За овие професии дневницата достигнува и над 200 евра: Можете да ги работите и од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: