НЕ СЕ ШТЕДИ НА ОВИЕ РАБОТНИЦИ: Им се нуди бесплатно сместување, 13-та и 14-та плата, и им останува чиста заработка од 1700 евра-Но има еден услов

Иако звучи невозможно, постои работа која нуди 13-та и 14-та плата, на кои сигурно не би помислиле. Станува збор за работа во перална во Австрија, чии ...
| | веќе видена | слични

Политичката парија Левица во својата програма, како што и се очекува од партија со таков идеолошки предзнак, нуди прогресивен данок, и тоа и кај личниот доход, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Германскиот производител на автомобили Фолксваген се обидува да го намали бројот на работници така што нуди високи отпремнини кои ...
| | веќе видена | слични

Германскиот производител на автомобили Фолксваген започнува тригодишна програма за штедење која треба да ја зголеми нејзината профитабилност. Во неа се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ СЕ ШТЕДИ НА ОВИЕ РАБОТНИЦИ: Им се нуди бесплатно сместување, 13-та и 14-та плата, и им останува чиста заработка од 1700 евра-Но има еден услов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: