Николоски за ВоА: Во изминатите 4 години менаџиравме криза и го штитевме стандардот, економијата доаѓа во фокусот


Економијата беше и останува врвен приоритет за Владата. Очекувањата кои беа споделени и на состаноците со ММФ и Светска банка се д ека кризата е во најголем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стапката на невработеност во Германија годинава ќе се зголеми на шест проценти, пресмета IW. Слабоста на германската економија почнува да се манифестира на ...
| | веќе видена | слични

Русија има потреба од работна сила. Приближно 70 отсто од фабриките во Русија се соочуваат со недостиг на работна сила. Информацијата денеска ја соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приближно 70% од фабриките во Русија се соочуваат со недостиг на работна сила, изјави денеска гувернерката на Банка на Русија, Елвира Набиулина. – На пазарот ...
| | веќе видена | слични

Само за оваа година, според бројките од Буџетот е планирано да се задолжиме со речиси 1,3 милијарди евра. Притоа, планирано е околу 650 милиони да се обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се искачи на 89,6 долари за барел на меѓународните пазари, бидејќи инвеститорите се загрижени поради забавувањето на растот на американската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 396 | | | веќе видена

Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
сите 313 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 146 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 230 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски за ВоА: Во изминатите 4 години менаџиравме криза и го штитевме стандардот, економијата доаѓа во фокусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: