Државата е во хаос заради ДУИ и нивните измеќари од СДС, време е да си ја вратиме – Македонија повторно твоја!


Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Масовна излезност на 8 мај и недвосмислена поддршка за ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат сила за коренити промени и враќање на Македонија на народот, порачуваат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Масовна излезност на 8ми мај и недвосмислена поддршка за ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат сила за коренити промени и враќање на Македонија на народот. Поразот на власта е ...
| | веќе видена | слични

Колку повеќе пратеници освои ВМРО-ДПМНЕ, толку поголема ќе и биде комоцијата за формирање на влада, вез уцени. Ковачевски го потценува народот. И не сфаќа дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Државата ни ја одземаа. Народот изгуби контрола над системот, институциите се киднапирани од стотина души на ДУИ кои управуваат со се. Додека тие од СДСМ им се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека СДСМ и ДУИ се подготвени на се’ за да ги задржат фотелјите и привилегиите и открива, според него, две ...
| | веќе видена | слични
11 копии

СДС знаат дека ќе изгубат катастрофално во вториот изборен круг, и наместо чесно да го прифатат поразот, тие мислат ќе го изманипулираат народот. СДС деновиве ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Социјалистичката партија на Македонија укажува дека народот со масовната излезност потврди дека си ја сака Македонија и сака да ја направи повторно горда и ...
| | веќе видена | слични

„СДС деновиве коваат две сценарија кои во суштина се завера против Македонија. Првото е сценарио на бојкот. Европјаните и демократите од СДС кои се утеепаа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседател на Алијансата за Албанците и еден од лидерите на коалицијата ВЛЕН, Арбен Таравари на новинарско прашање за преговорите за формирање Влада рече дека ...
сите 285 | | | веќе видена

До самиот крај на месец Мај во Македонија ќе се задржи значително топло со макасимални температури кој ќе бидат околу просекот и ќе се искачуваат во интервалот ...
сите 268 | | | веќе видена

Едно лице загина а две се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа кај Агино Село на автопатот Куманово-Скопје, откако возилото со кое патувале излетало од ...
сите 178 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 40 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата е во хаос заради ДУИ и нивните измеќари од СДС, време е да си ја вратиме – Македонија повторно твоја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: