Нападната база на проиранските милиции во Ирак, САД и Израел негираат вмешаност


Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градската државна управа на Киев извести дека итно евакуира две болници во Киев, од кои едната е детска болница, поради информациите за можен руски напад врз ...
| | веќе видена | слични

Властите во украинска престолнина Киев во петокот евакуирале две цивилни болници, по изјавите на директорот на белоруската безбедносна служба кој тврдеше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението од Градската управа на Киев се наведува дека на интернет се споделува видео со најава за руски напад врз овие медицински установи бидејќи, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави денеска дека неговата земја се соочува со сериозни внатрешни и надворешни закани поради кои треба да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во септември 2023 година се случи неочекуван состанок на необично место. Додека украинскиот претседател Володимир Зеленски престојуваше на ирскиот аеродром ...
| | веќе видена | слични

Белоруските специјални служби спречија напади со беспилотни летала од територијата на Литванија врз цели во Минск, објави шефот на КГБ, Иван Тертел.„Комитетот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 316 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека консолидирале 61 пратеник. „Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме консолидирано точно 61 пратеник“, ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена

Новиот руски министер за одбрана, 65-годишниот Андреј Белоусов е економски експерт и не отслужил воен рок. Белоусов нема никаква врска со војската, не ...
сите 113 | | | веќе видена

Компанија за дизајнирање и принтање на кеси и фолии за амбалажа за прехранбени и други производи кои секојдневно ги гледаме и купуваме во маркетите се најде во ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападната база на проиранските милиции во Ирак, САД и Израел негираат вмешаност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: