ММФ: Kaкви се оценките за руската економија?


Рускиот БДП би можел да порасне за повеќе од три отсто до крајот на годината, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на состанокот посветен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бруто-домашниот производ (БДП) на Кина порасна за 5,3 отсто на годишно ниво во првиот квартал од 2024 година, покажаа податоците на Националното биро за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руските приходи од нафта и гас ќе достигнат 1,29 трилиони рубљи (14 милијарди долари) во април, што е речиси двојно повеќе од истиот месец минатата година ...
| | веќе видена | слични

Извор: XinhuaNet Ченгду, главниот град на провинцијата Сечуан и соседната општина Чонгкинг, и двете лоцирани во југозападна Кина, се појавуваат како динамични ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Светот ризикува поради конфликтот на Блискиот Исток да се случи нов пораст на цените на храната и енергијата, предупредува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 383 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 146 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ: Kaкви се оценките за руската економија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: