Во март: Годишен раст од 9,3% на вкупните депозити и од 6,1% на вкупната кредитна поддршка

Време зa читање: < 1 минутa Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 9,3%, поради повисоките депозити на двата сектора, со поголем ...
| | веќе видена | слични

Сите апели и совети, сите мерки на градење доверба, но и сите стимулации изразени во поглед на повисока каматна стапка, изгледа дека конечно вродија со плод. ...
| | веќе видена | слични

Сите апели и совети, сите мерки на градење на доверба, но и сите стимулации изразени во поглед на повисока каматна стапка, изгледа дека конечно вродија плод, ...
| | веќе видена | слични

Како што наведува Народната банка, вкупните депозити на домаќинствата во март се повисоки за 8,7 отсто на годишна основа. Растот се должи на повисоките ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 491 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 503 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 465 | | | веќе видена

„Истовременото поднесување налог за апсење на лидерот на Хамас од една страна и двајца израелски функционери од друга страна даде лажен впечаток на ...
сите 450 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Синоќа, по наредба на судија на претходна постапка направен е претрес во Тетово во домот на Иџет Мемети членот на советот на обвинители , и претрес во ...
сите 78 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во март: Годишен раст од 9,3% на вкупните депозити и од 6,1% на вкупната кредитна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: