За три и пол месеци реализацијата на капитални проекти е само 16,6 проценти


За три и пол месеци се потрошени 122,3 милиони евра за капитални проекти – патишта, водоводи, канализации, училишта, но и за сè она што оди во оваа ставка, а ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на „Флекс кредит“, најголемото финансиско друштво за брзи кредити во Македонија, одлучиле да формираат и Агенција за наплата на долгови, или ...
| | веќе видена | слични

Во земјава се регистрирани 159 јавни претпријатија кои се формирани од различни нивоа на власт, Собранието, Владата, општините и Град Скопје. Најголем дел или ...
| | веќе видена | слични

Во земјава се регистрирани 159 јавни претпријатија кои се формирани од различни нивоа на власт, Собранието, Владата, Општините и Град Скопје. Најголем дел или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не беше прејако од оваа перспектива за сѐ што пишував, алармирав и нудев решенија во континуитет низ годините (ова до експертите кои од сега натаму ќе почнат ...
| | веќе видена | слични

Се остваруваат сите предвидувања на финансискиот експерт и екс вицегувернерка на народната банка на Македонија Маја Кадиевска Војновиќ за состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Татјана Стерјева, сопственичката на втората најголема веледрогерија во Македонија „Еурофарм“, го презеде раководењето и на градежното претпријатие „Пелистер“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг е како бунар без дно, вели во интервју за Курир дополнителната заменик-министерка за финансии, Елена Петрова. -Македонија има катастрофално ниска ...
| | веќе видена | слични

Во 2016-та година, оваа политичка Влада ја почна со јавен долг од 4,7 милијарди евра, а на крајот на 2023-тата јавниот долг изнесуваше 8,5 милијарди евра, вели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
сите 122 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За три и пол месеци реализацијата на капитални проекти е само 16,6 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: