СТРИМИНГ ГИГАНТОТ ГИ ИЗНЕНАДИ АНАЛИТИЧАРИТЕ: наспроти забраната за делење лозинка - голем раст на профитот и претплатниците


Компанијата Netflix додаде импресивни 9,33 милиони платени корисници во првиот квартал од 2024 година, значително надминувајќи ги очекувањата на аналитичарите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Водечката телекомуникациска и медиумска компанија во Југоисточна Европа, Јунајтед Груп, постигна рекордни финансиски резултати за финансиската 2023 година. ...
| | веќе видена | слични

Консолидираниот приход на Групацијата за 2023 порасна за 7% на годишно ниво на 2.791 милиони евра Прилагодениот EBITDAal на Консолидираната група се зголеми за ...
| | веќе видена | слични

Државната фабрика за муниција ВМЗ Сопот, во Сопот, централна Бугарија , денеска објави рекорден нето приход од 828 милиони лева за 2023 година, двојно повеќе ...
| | веќе видена | слични

Ако нешто не е воопшто за изненадување, тоа е дека македонските банки продолжуваат да имаат одлични финансиски резултати. Така е и во првиот квартал од оваа ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите американски рафинери, „Valero Energy“ го надмина својот нето приход за повеќе од половина во првиот квартал во споредба со претходната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Солидни резултати и висока профитабилност е оценката на Стопанска банка Скопје по одработените први три месеци од годинава. Период во ...
| | веќе видена | слични

Вкупните приходи на најголемата банка (според активата н.з.) изнесуваа над 32 милиони евра за 91 ден (јануари-март 2024 година). Од нив чиста добивка се 19,2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРИМИНГ ГИГАНТОТ ГИ ИЗНЕНАДИ АНАЛИТИЧАРИТЕ: наспроти забраната за делење лозинка - голем раст на профитот и претплатниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: