БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред


Цените на нафтата се искачи на 89,6 долари за барел на меѓународните пазари, бидејќи инвеститорите се загрижени поради забавувањето на растот на американската ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се лизнаа до 88 долари на меѓународните пазари во средата, оджувајќи ги нагаѓањата на трговците за шансите за забавувањето на американската ...
| | веќе видена | слични

Рекордните цени на златото, кои речиси континуирано растат од почетокот на оваа година, во нагорна линија ја влечат и цената на среброто. Глобалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 424 | | | веќе видена

Во пишаниот одговор од Антикорупција пратен до МИА се потенцира дека причината поради која ДКСК отвора предмет, е во тоа што таа поднела два анкетни листови во ...
сите 131 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 216 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 373 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар. Toj се сомничи за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. 63-годишниот маж извесно време ...
сите 124 | | | веќе видена

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕРЗИТЕ СО ГОЛЕМИ ЗАГУБИ - индексот S&P 500 падна петти ден по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: