КОВАЧКИ: Народот е обединет за промени, заедно Македонци, Албанци, Турци, Власи, Роми… за смена на криминалната власт


Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

-За Неготино предвидуваме убави работи во оваа програма, предвидуваме изградба на експресниот пат Кавадарци до Неготино, планираме изградба на обиколница околу ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Во првиот круг му поставував прашања на Пендаровски, не одговори на ниедно. Наместо да одговара прашања, плаќаше ботови по социјални мрежи лично да ме ...
| | веќе видена | слични

Носителот на изборната единица 2, Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека е горд на тимот од неговата ИЕ2 кој секогаш е меѓу народот. „Горд сум и ...
| | веќе видена | слични

Николоски пред неготинчани рече дека во секоја општина има по неколку криминалци од СДСМ, но неготинчани за жал имаат двајца од најголемите да се токму во ...
| | веќе видена | слични

За Неготино предвидуваме убави работи во оваа програма, предвидуваме изградба на експресниот пат Кавадарци до Неготино, планираме изградба на обиколница околу ...
| | веќе видена | слични

Планираме можеби за мене најзначајно најдостоинствени цени за лозарите, за откуп на грозјето кои што ќе значат достоинствено и зголемено производство и она што ...
| | веќе видена | слични

„Горд сум и премногу благодарен на ТИМ ИЕ 2 што секогаш се помеѓу народот. Неуморни и мотивирани кога се работи за Македонија! На 8 мај заедно ќе ставиме печат ...
| | веќе видена | слични

Најпрво сакам да ви се заблагодарам за огромната поддршка и да ви честитам на сите за победата. Затоа што оваа победа не е само на ВМРО-ДПМНЕ, туку победа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧКИ: Народот е обединет за промени, заедно Македонци, Албанци, Турци, Власи, Роми… за смена на криминалната власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: