Остин разговарал со Галант пред извештаите за експлозии во Иран


Либанската милитантна група Хезболах објави видео на кое вели дека е снимен напад врз израелскиот воен конвој во кој загина еден израелски цивил. Милитантната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американската војска денеска ја повика ирачката Влада да ги заштити американските војници во оваа земја и во Сирија, по неуспешните напади на проиранските ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 430 | | | веќе видена

Меѓународниот суд на правдата (МСП) во својата одлука наведе дека „не е убеден“ оти евакуацијата на Рафа и другите израелски мерки се доволни за да се намалат ...
сите 412 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
сите 182 | | | веќе видена

Земјата треба да го продлабочи Договорот од Преспа, бидејќи тоа им служи на националните интереси и на мирот, истакна од Парламентот, претседателот на ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остин разговарал со Галант пред извештаите за експлозии во Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: