ЗА НОВИ СТАНБЕНИ КРЕДИТИ ИМА НИСКИ КАМАТИ, за старите каматите сеуште се високи


Време зa читање: 6 минути Добрата вест што ја носат статистичките податоци од Народната банка е дека во првите два месеци од оваа година паѓа просечната ...
| | веќе видена | слични

Државната фабрика за муниција ВМЗ Сопот, во Сопот, централна Бугарија , денеска објави рекорден нето приход од 828 милиони лева за 2023 година, двојно повеќе ...
| | веќе видена | слични

Ако нешто не е воопшто за изненадување, тоа е дека македонските банки продолжуваат да имаат одлични финансиски резултати. Така е и во првиот квартал од оваа ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на „Флекс кредит“, најголемото финансиско друштво за брзи кредити во Македонија, одлучиле да формираат и Агенција за наплата на долгови, или ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Солидни резултати и висока профитабилност е оценката на Стопанска банка Скопје по одработените први три месеци од годинава. Период во ...
| | веќе видена | слични

Вкупните приходи на најголемата банка (според активата н.з.) изнесуваа над 32 милиони евра за 91 ден (јануари-март 2024 година). Од нив чиста добивка се 19,2 ...
| | веќе видена | слични

Сите апели и совети, сите мерки на градење доверба, но и сите стимулации изразени во поглед на повисока каматна стапка, изгледа дека конечно вродија со плод. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 428 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка Весна Јаневска се подготвува за министерската фотеља во образование, додека актерот Зоран Љутков би можел да го преземе ресорот култура, ...
сите 265 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, по денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата (МСП) до Израел веднаш да ја прекине офанзивата на Рафа, ...
сите 392 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 204 | | | веќе видена

Од утрово во грчкиот Парламент во тек е расправа на ниво на лидери на партии за инфлацијата и поскапувањата на цените, а Фамелос во неговиот говор се осврна и ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА НОВИ СТАНБЕНИ КРЕДИТИ ИМА НИСКИ КАМАТИ, за старите каматите сеуште се високи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: