Мицкоски: Ќе се обидам да ја реализирам идејата за национално единство во моменти кога државата е одземена од неколку корумпирани политичари од ДУИ и СДСМ


ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во синоќешното гостување на телевизија Телма, министерот за економија Крешник Бектеши рече дека постои документ на кој се потпишани Арбен Таравари од ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на партиите, заедно со носителите на листи, како и кандидатите за претседател кои влегоа во вториот круг, и денеска на средби со граѓани и митинзи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот фронт има договор со албанската опозиција дека нема да влезат во влада која нема да ги гарантира уставните измени, изјави министерот за економија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија Максим Димитриевски не е изненаден од резултатите постигнати во првиот круг од претседателските избори. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ЗНАМ ниту ќе биде политичка партија која ќе го спасува ова актуелно раководство на СДСМ од политичкиот потоп што им се случува, ниту, пак, ќе се вклучи во ...
| | веќе видена | слични

Интегративците добија шлаканица од Максим Димитриевски. Претседателот на ЗНАМ исклучи можност да оди во коалиција со партијата на Али Ахмети. „ЗНАМ нема да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иднина, европска иднина, иднина за сите, подобра иднина. Слична реторика, различни планови, иста цел – власт. Продолжува „додворувањето“ на граѓаните од страна ...
| | веќе видена | слични

„Ние подаваме рака и повикуваме на обединување. Како ВМРО-ДПМНЕ сме обвинувани за антиевропска, за албанофобна партија. Од вчерашните анкети што се направени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ќе се обидам да ја реализирам идејата за национално единство во моменти кога државата е одземена од неколку корумпирани политичари од ДУИ и СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: