ЗА ПЛОЧКАР, МОЛЕР, ФАСАДЕР МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ ДА ЧЕКАТЕ СО МЕСЕЦИ: Дали се ова „златни времиња“ за занаетчиите?

Полни раце работа имаат занаетчиите во Македонија. Ако ви треба плочкар, молер, фасадер големи се шансите дека ќе треба да почекате месец или два додека да ...
| | веќе видена | слични

Бројот на девојчиња од 15 до 19 години кои живеат во брачна заедница е пет пати поголем отколку бројот на момчиња на оваа возраст, односно во брак живеат 1.355 ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се понудија разни програми со кои се најавуваше формулата за спречување на одливот на млади луѓе и истите тие да се задржат да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични

Не огласи се бараат куќни помошнички и тоа најчесто за работа во Скопје. Како што е наведено во огласите, бараат жена која ќе се грижи за домот, ќе готви и ќе ...
| | веќе видена | слични

Младите на возраст меѓу 15 и 17 години иако по законите во Македонија треба да се во училишни клупи, сепак, се сметаат за работоспособни, а дел од нив се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на оние кои ја напуштаат Македонија и се исселуваат зема замав. Освен пандемиската 2020 година, кога има значително помалку лица кои заминале, од 2011 ...
| | веќе видена | слични

Една од носечките теми која се спомнува во претседателските но, и парламентарните избори, е дека младите се иселуваат поради тешката состојба во општеството ...
| | веќе видена | слични

Останато

Норвешкиот министер му ги предаде документите на палестинскиот премиер за признавањето на Палестина. Норвешкиот министер за надворешни работи Еспен Барт Еиде ...
сите 172 | | | веќе видена

Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има до четврток, особено во попладневните часови. Како што соопштија од УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на ...
сите 250 | | | веќе видена

Јавен обвинител ќе ја испитува ситуацијата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ која настана со затворањето на хируршките сали, кои повеќе од една недела не ...
сите 119 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 196 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ПЛОЧКАР, МОЛЕР, ФАСАДЕР МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ ДА ЧЕКАТЕ СО МЕСЕЦИ: Дали се ова „златни времиња“ за занаетчиите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: