„СДСМ им ветувала на ДУИ 70 ПРОЦЕНТИ ОД ВЛАСТА И ИНСТИТУЦИИТЕ“


3 копии

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија Максим Димитриевски не е изненаден од резултатите постигнати во првиот круг од претседателските избори. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска, 26 април, проф. д-р Гордана Сиљановска-Давкова во рамките на кампањата за вториот изборен круг од претседателските избори беше во Крушево. Во своето ...
| | веќе видена | слични

Борбава и формално правно и политички почнува од нула како да немало прв круг. На 8 мај не само овде во Крушево ќе славиме и во цела Македонија, порача ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЗНАМ ниту ќе биде политичка партија која ќе го спасува ова актуелно раководство на СДСМ од политичкиот потоп што им се случува, ниту, пак, ќе се вклучи во ...
| | веќе видена | слични

Интегративците добија шлаканица од Максим Димитриевски. Претседателот на ЗНАМ исклучи можност да оди во коалиција со партијата на Али Ахмети. „ЗНАМ нема да ...
| | веќе видена | слични

„Крушево е жив културен споменик. Искористете ги луѓето кои уште во меморијата го имаат она што ние го забораваме! Кога ќе се грижиме за ликот и делото на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 502 | | | веќе видена

Рафа е местото каде што повеќе од милион раселени Палестинци побараа засолниште од израелските напади врз другите делови на енклавата. На сослушувањата ...
сите 139 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 331 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 383 | | | веќе видена

Воениот кабинет на Израел му наложи на преговарачкиот тим да продолжи со напорите за да се обезбеди ослободување на заложниците, јавија израелските медиуми ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СДСМ им ветувала на ДУИ 70 ПРОЦЕНТИ ОД ВЛАСТА И ИНСТИТУЦИИТЕ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: