Берзанските индекси на Волстрит паѓаат, нафтата брент е под 88 долари за барел


Време зa читање: < 1 минутa Европските берзански индекси денеска растат на отворањето на берзите, американските индекси паѓаат, додека цената на нафтата ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите американски рафинери, „Valero Energy“ го надмина својот нето приход за повеќе од половина во првиот квартал во споредба со претходната ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се лизнаа до 88 долари на меѓународните пазари во средата, оджувајќи ги нагаѓањата на трговците за шансите за забавувањето на американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 415 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 135 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берзанските индекси на Волстрит паѓаат, нафтата брент е под 88 долари за барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: