Земјоделските банки како ветер во едра на земјоделството


Во светот постојат примери каде што функционираат „земјоделски банки“,а во минатото и ние сме имале земјоделска банка. Тие им обезбедуваат специјализирани ...
| | веќе видена | слични

Кому ќе му верувате ако ви даде совети за кариерата - на вашите шефови и менаџери или на вештачката интелигенција? Ако ја прашате генерацијата З, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите доколку сакаат да имаат успех на професионален план, потребно е да ги шират контактите. Поголем број на контакти отвораат повеќе можности за побрзо и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Динамиката на промените во ИТ индустријата во последно време станува се поинтензивна, затоа од суштинско значење е постојаното следење на тие промени, односно ...
| | веќе видена | слични

Предизвикот за привлекување и задржување на потребен, соодветно образован кадар е глобален проблем со кој се соочува и автомобилската индустрија. Во насока на ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 22 април 2024 Интервју со Бојана Васков, дипломец по психологија на Сити Колеџ. Со изборот на видот на високо образование започнува да се ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Стопанска банка – Скопје има оглас за вработување советник за одржливост. Заинтересираните кандидати со образование и способности што ...
| | веќе видена | слични

ПОДДРШКА ЗА ИНОВАЦИИТЕ И ИКТ СЕКТОРОТ Дигиталната трансформација и развојот на ИТ индустријата се клучни за тоа како една земја ќе се адаптира и ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделските банки како ветер во едра на земјоделството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: