Германија се соочува со нов проблем – се повеќе се откажуваат градежните проекти!

Градежните компании во Германија бележат зголемен број откажувања на станбени проекти. Уделот на компаниите кои се соочуваат со отпуштања достигна речиси една ...
| | веќе видена | слични

Шпанско-германскиот кава гигант Фрејсенет, познат по своите препознатливи црни стаклени шишиња со пенливо вино, ќе отпушти 80% од својата работна сила во ...
| | веќе видена | слични

Понудата на швајцарската компанија 8Б Капитал за закуп на железарницата Никшиќ е одбиена со одлука на комисијата. Комисијата е составена од претставници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 256 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија се соочува со нов проблем – се повеќе се откажуваат градежните проекти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: