Валентина Тасева за „PariTalks“: Компаниите ги следат визијата и мисијата, но не секогаш внимаваат на вредностите


Време зa читање: 4 минути Функционалната структура, „Star“ и таканаречениот „7 Whys“, односно „7 зошто“ се трите модели, меѓусебно тесно поврзани, кои се ...
| | веќе видена | слични

Д-р Брус Липтон, американски биолог и научник верува дека умот е посилен од гените и дека многу повеќе влијаеме врз сопственото здравје и врз околината со ...
| | веќе видена | слични

Незадоволството од здравствениот систем во земјава како да стана секојдневие! Прстот повторно е вперерен во државата која не прави доволно за „здрав“ и ...
| | веќе видена | слични

Доктор Стефан Арсенков, специјалист по абдоминална хирургија во УКХБ Св. „Наум Охридски“, е еден од ретките доктори што во практиката ја користат вештачката ...
| | веќе видена | слични

Луѓето можеби ги немаат вградените способности на другите видови слични на кучиња, но мирисот е исто така важен дел од нашите животи… Ова може да биде ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на двојните избори во земјава и одлуката на граѓаните за својата иднина, на теми околу изборите, но и општо за состојбата во земјава разговараме со ...
| | веќе видена | слични

„Дали сум бремена?“ Многу жени во текот на својот живот биле или се во позиција кога си го поставуваат ова прашање. Најчесто, овие периоди се пропратени со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 415 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 126 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валентина Тасева за „PariTalks“: Компаниите ги следат визијата и мисијата, но не секогаш внимаваат на вредностите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: