ВЛАДАТА ИЗБРА УНИВЕРЗАЛЕН СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Најповолна понуда со најниска маржа доставилa ЕВН Македонија

3 копии

Владата на денешната седница, согласно Законот за енергетика, донесе Одлука за избор на универзален снабдувач. За најповолна понуда за избор на универзален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите потфрлија во еден од клучните економски принципи на пазарната економија, особено во земја која цели кон членство во Европската Унија, а тоа е ...
| | веќе видена | слични

Околу 10 милиони евра дадени од родителите се потрошени без транспарентност и отчетност од училиштата. Ова е еден од наодите од истражувањето на Центарот за ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Без транспаретност и отчетност се трошат околу 10 милиони евра за набавки во училиштата кои се финансираат со пари од родителите, покажува истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Парите кои родителите на децата во основно и средно ги даваат за осигурување, униформи, фотографирање и ужина, училиштата ги трошат без отчет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето спроведено во 96 основни и средни училишта во 8 општини во земјава открива дека набавките за осигурување, униформи за учениците, за ...
| | веќе видена | слични

Доцнењето на Министерството за образование и наука (МОН) да изготви подзаконски акти со кои ќе се регулира начинот на спроведување на набавките во ...
| | веќе видена | слични

Набавките за осигурување, униформи за учениците, за фотографирање, за ужина итн. се спроведуваат во постапки за кои нема јасно дефинирани правила кои би ...
| | веќе видена | слични

На предлог на техничкиот премиер, Владата на денешната 15-та седница ги задолжи Министерството за внатрешни работи и Министерството за образование да достават ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА ИЗБРА УНИВЕРЗАЛЕН СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Најповолна понуда со најниска маржа доставилa ЕВН Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: