Што се крие? Никој ништо официјално не кажува за изборот на универзален снабдувач

Новиот универзален снабдувач од јуни треба да го преземе снабдувањето со електрична енергија на околу 900 илјади домаќинствата и мали потрошувачи, а никој не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите потфрлија во еден од клучните економски принципи на пазарната економија, особено во земја која цели кон членство во Европската Унија, а тоа е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на денешната седница, согласно Законот за енергетика, донесе Одлука за избор на универзален снабдувач. За најповолна понуда за избор на универзален ...
| | веќе видена | слични

На предлог на техничкиот премиер, Владата на денешната 15-та седница ги задолжи Министерството за внатрешни работи и Министерството за образование да достават ...
| | веќе видена | слични

На 15. седница, Владата ја разгледа Информацијата од Министерството за здравство, во врска со специјализантите по медицина, кои со сопствени средства ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ро к от за избор на нов универзален снабдувач со електрична енергија истекува, а сè уште нема официјална информација која компанија во следните пет години ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 365 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

„Ќе има сериозни последици за односите со тие земји по нивната одлука“, изјави Јакоб Блитстан, генерален директор на Министерството за надворешни работи, во ...
сите 149 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 162 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 237 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се крие? Никој ништо официјално не кажува за изборот на универзален снабдувач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: