Доделени 20 стипендии на студентки од техничките факултети преку иницијативата GEG на Групацијата Лимак


8 копии

Време зa читање: 3 минути Втора година по ред, Групацијата Лимак, преку иницијативата Global Engineer Girls ( GEG) доделува 20 стипендии на девојки и млади ...
| | веќе видена | слични

Динамиката на промените во ИТ индустријата во последно време станува се поинтензивна, затоа од суштинско значење е постојаното следење на тие промени, односно ...
| | веќе видена | слични

Предизвикот за привлекување и задржување на потребен, соодветно образован кадар е глобален проблем со кој се соочува и автомобилската индустрија. Во насока на ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 22 април 2024 Интервју со Бојана Васков, дипломец по психологија на Сити Колеџ. Со изборот на видот на високо образование започнува да се ...
| | веќе видена | слични

ПОДДРШКА ЗА ИНОВАЦИИТЕ И ИКТ СЕКТОРОТ Дигиталната трансформација и развојот на ИТ индустријата се клучни за тоа како една земја ќе се адаптира и ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Teleperformance, германска компанија и лидер во областа на обезбедување корисничка поддршка и дигитални услуги, продолжува со своето ширење низ Македонија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 364 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доделени 20 стипендии на студентки од техничките факултети преку иницијативата GEG на Групацијата Лимак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: