Драма во Куманово - Со пиштол му се заканиле на оштетениот и му одзеле торба со пари


„На 28 јули 2023, пријавениот на парцела во Гостивар, ангажирал градежни работници кои извршиле градежни работи, без претходно да се стекне со одобрение за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двајца албански државјани на 41 и 33 годишна возраст нелегално влегле во Македонија. Биле откриени на место викано Солунски пат од граничните служби на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се појави снимка од друг агол на која јасно се гледа како словачкиот премиер Роберт Фицо им приоѓа на насобраните граѓани додека напаѓачот вади пиштол и пука ...
сите 423 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 278 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат претседател на Собрание и 6 министри, вели за РТК, претседателот на „Вреди“, Арбен Таравари. „Верувам дека една од трите главни функции на ...
сите 253 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 78 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Куманово - Со пиштол му се заканиле на оштетениот и му одзеле торба со пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: