СЕ ТЕПАЛЕ ЗАТВОРЕНИЦИ во штипскиот затвор, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН


На ден пред гласање, разбиена мојата пратеничка канцеларија во Кочани. Одржав пресс пред ОВР Кочани, веднаш по пресот на Бојмацалиев Дали инсистирањето на ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и со државната ...
| | веќе видена | слични

Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека со боја е оштетено рекламно пано-билборд на кандидатот за претседател, Бујар Османи, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во третата изборна едница објави дека на ден пред гласање, разбиена е неговата пратеничка канцеларија во Кочани. „Одржав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев изјави дека е пронајден сторителот што ја оби пратеничката канцеларија на Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ден пред гласање, разбиена мојата пратеничка канцеларија во Кочани, вели Миле Лефков кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ. „Одржав прес пред ОВР Кочани, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев одговарајќи на новинарско прашање во врска со нов објект на СВР Охрид, рече: „Во 2017 ...
| | веќе видена | слични

„На ден пред гласање, разбиена е мојата пратеничка канцеларија во Кочани“, објави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков кој денеска одржа прес конференција пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ТЕПАЛЕ ЗАТВОРЕНИЦИ во штипскиот затвор, ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: