Српските бизнисмени претрпеле штета од 200 милиони евра од забраната за извоз на Косово

4 копии

Поради забраната за трговија со српски производи на територијата на Косово и Метохија од јуни 2023 година до сега, српската економија бележи загуба од 150 до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Можностите за проширување и зајакнување на економската соработка меѓу Северна Македонија и Грција ќе ги разгледаат бизнис делегациите на двете земји кои на 13 ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Форумот на стопански комори на јадранско-јонските земји на седница во Мостар ја усвои иницијативата на Стопанската комора на Србија (ПКС) и ...
| | веќе видена | слични

Министерката Тања Фајон моментално е на службено патување во Шангај, каде што отвори бизнис форум на кој присуствуваа стотици кинески компании. Целта на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија во рамки на проектот „Поддршка на приватниот сектор за регионална интеграција“, што го реализира во партнерство со УСАИД, е ...
| | веќе видена | слични

Бојан Станиќ, помошник директор на Секторот за стратегиски анализи и услуги при Стопанската комора на Србија (ПКС), вели дека властите во Приштина сè уште не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 278 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај го нарече „демократско лицемерие“ признавањето на Палестинската држава од страна на Шпанија ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 85 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српските бизнисмени претрпеле штета од 200 милиони евра од забраната за извоз на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: