СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ БИДЕ КЛУЧНА Ескалацијата на конфликтот на Блискиот исток влијае на цената на горивата

Иранскиот напад на Израел и ескалацијата на конфликтот на Блискиот Исток ја поскапе нафтата на светските берзи. Претседателот на Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски останува на кормилото на Бордот на регулатори од Енергетската Заедница, откако на 57 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Пу-пу“ не важи – прво заврши, а сега грејната сезона прдолжува до крај на април. Грејната сезона ќе продолжи до 30-ти април, вели за ТВ24 Марко Бислимовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Поради најновата прогноза од Управата за хидрометеоролошки работи на РСМ за нагло опаѓање на надворешните температури, Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата на Блискиот Исток и последиците врз цените на нафтата, беше главната тема на денешниот состанок на Бордот на регулатори на Енергетска заедница, а ...
| | веќе видена | слични

„Согласно одлуката, денес 17.4.2023 во попладневните часови компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата Енергетика ќе вршат производство, дистрибуција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Бјеловар, Хрватска во семејна куќа се пронајдени две починати и едно тешко повредено лице, кое е префрлено во болница. Најверојатно се работи за насилна ...
сите 104 | | | веќе видена

Поразот на коалицијата ДУИ/СДМ на парламентарните избори сериозно ги потресува двете партии и најавува, пред се, внатрепартиска борба за преземање на позиции ...
сите 50 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ БИДЕ КЛУЧНА Ескалацијата на конфликтот на Блискиот исток влијае на цената на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: