НЕМА ВЕЌЕ ДАВАЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ НА СЛЕПО Ќе се одобруваат само со лично присуство и ако има можност да се отплатат


Финансиските друштва кои што работат на територијата на Северна Македонија од почетокот на овој месец имаат обврска да воспостават систем за управување со ...
| | веќе видена | слични

Бројот на млади милионери во 2022 година во Малезија е во пораст, со зголемување од 75 отсто на милионери помлади од 30 години. Податоците од Националниот ...
| | веќе видена | слични

Неколку пријави за крадење на лични податоци со цел подигање на брзи кредити се регистрирани оваа година. Иако бројот е намален и според пријавите делува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не спласнува интересот на граѓаните за брзи кредити и задолжување на побрз и на поедноставен начин. За голем број луѓе овој начин на обезбедување дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Соха инфо“ од Нови Бановац минатата година постигна еден од најдобрите резултати во српската економија. Тие забележаа раст на нето добивката од ...
| | веќе видена | слични

Веројатно заситен од добрите деловни резултати, Белград на вода се чувствува подготвен на уште поголем залак, и можеби затоа не треба да чуди што е донесена ...
| | веќе видена | слични

 Оваа измена во работењето на финансиските друштва доаѓа откако Министерството за финансии го донесе Правилникот за утврдување кредитен ризик, со што се врши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 280 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 324 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Лидерот на грчката опозициска СИРИЗА Стефанос Каселакис денеска и утре ќе биде во Палестина, а како што соопштија од партијата, ќе ги посети Ерусалим, Витлеем ...
сите 154 | | | веќе видена

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 399 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ВЕЌЕ ДАВАЊЕ БРЗИ КРЕДИТИ НА СЛЕПО Ќе се одобруваат само со лично присуство и ако има можност да се отплатат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: