Битиќи: Ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ за раст на пензиите сериозно ќе го загрозат Фондот на ПИОМ

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку статус на социјалните мрежи реагираше на прозивките од страна на функционерот на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Професорот Трајко Славески му одговори на потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи кој се понуди да го подучува економија екс министерот за финансии и човек кој ...
| | веќе видена | слични

„Корупцијата е рак рана на македонското општество, сите гледаат што се случува во државава,. Ова е констатирано не само од обичните граѓани, туку од експерти и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 469 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Судијата Наќе Георгиев заврши во притвор по полноќната седница на Судскиот совет кој одлучуваше за одземање на неговиот имунитет. Имено Судскиот совет на ...
сите 67 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ за раст на пензиите сериозно ќе го загрозат Фондот на ПИОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: