ПОСКАПУВААТ ГОРИВОТО, ЦИГАРИТЕ, КАФЕТО И АЛКОХОЛОТ - Владата на Србија ги зголеми акцизите

Владата на Србија донесе одлука за усогласување на акцизите со годишниот индекс на потрошувачки цени во 2023 година, објавиjа медиумите од соседството ...
| | веќе видена | слични

Секоја година на почетокот на летната сезона во весниците се појавуваат наслови како се одзема храна на грчката граница. За што всушност се работи? Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според грчките царински прописи, забранет е увоз на месо и млечни производи, лесно расиплива храна (непакувана) како и увоз на растенија. Ограничувања има и за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ситуацијата на Блискиот Исток и последиците врз цените на нафтата, беше главната тема на денешниот состанок на Бордот на регулатори на Енергетска заедница, а ...
| | веќе видена | слични

„Новите геостратешки случувања на Блискиот Исток потврдуваат дека нема предвидливост ниту пак извесност кога цените на енергенсите се во прашања. Очекувавме ...
| | веќе видена | слични

По случувањата со Иран и Израел очекуван е ефект кон цените на нафтените деривати. Новите геостратешки случувања на Блискиот Исток потврдуваат дека нема ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Блискиот Исток „удри“ по цените на горивата во Грција, а цената на бензините оди нагоре. Бензинот во Атика се приближува до 2 евра, а ...
| | веќе видена | слични

Цените на маслиновото масло сега ги надминаа и најпесимистичките предвидувања за тоа колку чинеше во 2023 година и колку чини денес. Маслиновото масло сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 395 | | | веќе видена

Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанските медиуми пишуваат дека во македонското собрание влезе првата жена која носи хиџаб на главата. Станува збор за Имерлије Салиу, членка на „Вреди“, која ...
сите 195 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 146 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 230 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСКАПУВААТ ГОРИВОТО, ЦИГАРИТЕ, КАФЕТО И АЛКОХОЛОТ - Владата на Србија ги зголеми акцизите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: