Полесен пристап до финансии за енергетски ефикасни компании обезбедија Комерцијална банка и СКСЗМ


Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка и Стопанската комора на северозападна Македонија потпишаа Меморандум за соработка, кој ќе им го олесни пристапот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комерцијална банка, како општествено одговорна компанија, воведе тактилни платежни картички, кои ќе им помогнат, пред сѐ, на слепите лица и на лицата со ...
| | веќе видена | слични

Почната е замената на обичните платежни дебитни и кредитни картички со тактилни, кои за првпат во земјава ги воведува Комерцијална банка. Овие картички, пред ...
| | веќе видена | слични

За да им го олесни пристапот до банкарски услуги на слепите и на лицата со оштетен вид, Комерцијална банка а.д. Скопје воведе тактилни платежни картички. Тие ...
| | веќе видена | слични

За да им овозможи полесен пристап до своите трансакции, Комерцијална банка воведе тактилни платежни картички прилагодени за лицата со оштетен вид. „До крајот ...
| | веќе видена | слични

Македонското кредитно биро АД Скопје (МКБ) и Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ потпишаа меморандум за соработка со кој се предвидува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 445 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полесен пристап до финансии за енергетски ефикасни компании обезбедија Комерцијална банка и СКСЗМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: