ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу


Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за поднесената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заштита на слободата на изразување, безбедност на новинарите и менување на менталитетот на функционерите кои поднесуваат тужби против новинари се дел од ...
| | веќе видена | слични

На барање на Советот на Европа, на вчерашната седница Владата донесе одлука со која го задолжи министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски да достави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата, на предлог на техничкиот премиер Талат Џафери, го задолжи Министерството за внатрешни работи, да достави комплетна информација по однос на случувањата ...
| | веќе видена | слични

Бруталното апсење на новинарот Фуркан Салиу за време на еден натпревар од Третата македонска лига денеска се најде и на седницата на Владата. Таа, на предлог ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Слободен печат“, претседателот на ССНМ Павле Беловски говореше и за случајот на новинарот Фуркан Салиу. „Недозволиво е да бидат избришани ...
| | веќе видена | слични

Прашањето на плати и стандард на новинарите и воопшто на медиумските работници е поврзано со непостоење организиран дијалог меѓу двете страни, меѓу нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ никогаш не се извини за ништо што направи, не лежат луѓе од ДУИ, а имале единствен интерес да се случи настанот затоа што преговарајќи од Нова година до ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 87 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: