ЕДНА, НО ВРЕДНА БЛОК ТРАНСАКЦИЈА – Изброени над два милиони евра за 20.708 акции на „Македонијатурист“


Време зa читање: < 1 минутa Блок трансакција од над два милиони евра е реализирана со акции на „Македонијатурист“. Познат купувач ги инвестирал парите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Алкалоид“ има навистина убава вест за споделување, а неа ја објави до инвеститорската јавност преку Македонската берза за долгорочни хартии од вредност. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Добрата вест што ја носат статистичките податоци од Народната банка е дека во првите два месеци од оваа година паѓа просечната ...
| | веќе видена | слични

Ланската добивка е послаба од онаа во претходната година. Но дивиденда за акционерите сепак ќе има. Иако таа не е екстремно голема и изнесува вкупно нецели 50 ...
| | веќе видена | слични

Транспарентните компании редовно ја известуваат јавноста за секоја промена што се случува во нивната структура. Особено вреди признание кога транспарентно се ...
| | веќе видена | слични

Добивката лани не само што беше добра, туку беше и најдобра во сите изминати години, но акционерите на најголемата лебна компанија во земјава нема да земат ...
| | веќе видена | слични

БИМ Свети Николе е успешна компанија која води грижа за своите акционери, од кои најголем дел се сограѓани. Компанијата има континуирана дивиденда политика и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути На 25 месецов сопствениците на перпетуални обврзници од третата емисија на УНИ банка ќе ја добијат полугодишната камата. Износите ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa По 300 евра ќе добиваат членовите на Надзорниот одбор на „Жито Лукс“ за својот месечен ангажман во овој орган на управување. ...
| | веќе видена | слични

Имаат ли причина за задоволство акционерите на скопската фабрика за чоколади „Европа“. Стигна одлуката на раководството што тие ја очекуваа и за која ќе треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 277 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДНА, НО ВРЕДНА БЛОК ТРАНСАКЦИЈА – Изброени над два милиони евра за 20.708 акции на „Македонијатурист“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: