Бајден очекува ирански напад на Израел „порано, а не подоцна“


2 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан се заложи за намалување на тензиите на Блискиот Исток кои дополнително ескалираа по меѓусебните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
| | веќе видена | слични

„Она што се случи не беше напад“, рече Амирабдолахиан во Њујорк, каде присуствуваше на седница на Советот за безбедност на Обединетите нации.Амирабдолахиан ...
| | веќе видена | слични

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, изјави дека беспилотните летала за кои извори велат дека Израел денеска ги лансирал кон градот Исфахан, ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш денеска предупреди дека „крајно време е да се запре опасниот циклус на одмазди на Блискиот Исток“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 254 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден очекува ирански напад на Израел „порано, а не подоцна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: