Испитувања на челичната конструкција, па дури потоа реконструкција на Универзална


Реконструкцијата на Универзалната сала ќе почне дури откако ќе завршат сите испитувања на челичната конструкција. Прво, истражните органи ќе мора да го завршат ...
| | веќе видена | слични

Едни од најголемите подржувачи на градоначалничката Арсовска, порталот Инфомакс во нивната 139-та епизода на „Тешки муабети“ открија дека ја прекинале ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана – смета градоначалничката на Скопје Данела Арсовска во врска со ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

Кога имате работа со неразбран човек, со човек кој одговара на јавни повици кој одговара на мејлови селективно тогаш јавноста останува да ја знае вистината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
| | веќе видена | слични

Скопската градоначалничка обвини дека на денешната прес-конференција министерката за култура не ги прочитала сите членови од заедничкиот договор меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 464 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже ...
сите 144 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 174 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 232 | | | веќе видена

Тело на машко лице синоќа било извадено од водите на Вардар во Скопје кај Центар, соопшти МВР. Случајот бил пријавен синоќа околу 19:50 часот во СВР Скопје ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Испитувања на челичната конструкција, па дури потоа реконструкција на Универзална

Од:
До кого (е-маил):
Порака: