ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу


9 копии

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
| | веќе видена | слични

На барање на Советот на Европа, на вчерашната седница Владата донесе одлука со која го задолжи министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски да достави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата, на предлог на техничкиот премиер Талат Џафери, го задолжи Министерството за внатрешни работи, да достави комплетна информација по однос на случувањата ...
| | веќе видена | слични

Бруталното апсење на новинарот Фуркан Салиу за време на еден натпревар од Третата македонска лига денеска се најде и на седницата на Владата. Таа, на предлог ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за „Слободен печат“, претседателот на ССНМ Павле Беловски говореше и за случајот на новинарот Фуркан Салиу. „Недозволиво е да бидат избришани ...
| | веќе видена | слични

Прашањето на плати и стандард на новинарите и воопшто на медиумските работници е поврзано со непостоење организиран дијалог меѓу двете страни, меѓу нашиот ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу во уште едно видео за ПорталХ, обвинува дека директорот на Клиниката за Токсикологија си ја вработил снаата. „ Директорот заборавил дека ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Европската федерација на новинари (ЕФЈ), Рикардо Гутереш, се огласи со остра реакција во врска со арбитрарното приведување и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 269 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 122 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да ја отфрли неоснованата кривична пријава на МВР кон новинарот Салиу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: