Во февруари зголемен бројот на туристи во однос на истиот период лани


4 копии

На крајот на учебната 2022/23 година во Македонија имало 14 основни училишта помалку во споредба со претходната година, според податоците на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Се празнат училишните клупи и на основците и на средношколците, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Бројките што ги објавуваат се само уште ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на ученици во редовните основни училишта на крајот на 2022/2023 година е намален за 1,4 проценти, а бројот на ученици во средните училишта за 3,9 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 383 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме, најавуваат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 275 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во февруари зголемен бројот на туристи во однос на истиот период лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: